Na czym polega proces rekuperacji?

Na czym polega proces rekuperacji?

Na co dzień nie zastanawiamy się, jak bardzo ważna jest prawidłowa wentylacja w każdej nieruchomości. To ona odpowiada za usuwanie nieprzyjemnych zapachów, kurzu, bakterii, wirusów czy też cząstek smogu. Jednocześnie zapewnia dostęp do świeżego powietrza. Okazuje się jednak, że tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie spełnia swojej funkcji w nowoczesnych, energooszczędnych domach. Konieczna jest wówczas instalacja tzw. rekuperacji.

Czym jest i jak działa tzw. rekuperacja?

Najogólniej ujmując, rekuperacja jest obecnie uznawana za najefektywniejszy rodzaj wentylacji pomieszczeń. Proces ten umożliwia bowiem pozyskiwanie energii cieplnej z powietrza. Co za tym idzie, domownicy mogą cieszyć się nieprzerwanym dopływem świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien. To nowoczesna i innowacyjna metoda, bez której nie sposób wyobrazić sobie współczesne nieruchomości.

Jak więc wygląda taki proces? Słowem, z pomieszczeń mokrych pobierane jest zużyte powietrze. Mowa tu przede wszystkim o kuchni oraz łazience, gdzie z reguły panuje podwyższona wilgoć. Następnie podlega ono dokładnej filtracji i jest wydalane w tzw. pomieszczeniach suchych. Wówczas sypialnia, salon czy jadalnia zyskują świeże, czyste powietrze.

Czy warto zdecydować się na rekuperację?

Zajmujemy się montażem rekuperacji w Turku i z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie tym systemem. Nic dziwnego, bowiem jest to najskuteczniejsza metoda wentylacji, jaką dotychczas stworzono. Warto zaznaczyć, że jej zastosowanie pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Pozyskiwanie energii cieplnej ze zużytego już powietrza to jednak nie tylko oszczędność, ale także proces korzystny dla naszego środowiska.

Jeżeli jesteś zainteresowany montażem rekuperacji w swoim domu, zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu. Gwarantujemy szybką oraz profesjonalną realizację usługi, a także atrakcyjne ceny. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służymy pomocą.